تبلیغات
گوگل فارسی ::. - سوریه و فتنه:.
گوگل فارسی ::.
گوگل حقیقت گوی سیاسی-فرهنگی-اجتماعی
شنبه 13 فروردین 1390 :: نویسنده :

امتیاز‌دهی به رژیم صهیونیستی ممنوع

رئیس‌جمهوری سوریه با اشاره به طرح فتنه‌گران در سوریه برای تضعیف مقاومت در قبال رژیم صهیونیستی، تاكید كرد كه زمان امتیازدهی به این رژیم به پایان رسیده است.

 

خبرگزاری رسمی سوریه "سانا " متن كامل سخنرانی دیروز  بشار اسد در مقابل پارلمان سوریه را درباره ناآرامی‌های اخیر در سوریه منتشر كرد. پیش از این اعلام شده بود كه قرار است  وی سخنرانی مهمی را برای مردم كشورش ایراد كند.

 

بشار اسد در سخنرانی  خود در پارلمان سوریه گفت: من از طریق شما تمام فرزندان عزیز سوریه را مورد خطاب قرار می‌دهم. سوریه در قلب همه ما می‌تپد و همه ما عاشق وطن عزیزمان هستیم. سوریه قلعه مستحكمی است و دارای افتخارات والایی است كه در هر استان، شهر و روستایی نمودار است.

وی افزود: من اكنون در یك لحظه استثنایی با شما صحبت می‌كنم و تحولات و حوادث كنونی به منزله یك امتحان درباره میزان وحدت و غیرت ماست. این حوادث امتحاناتی هستند كه در شرایط مختلف با انجام توطئه‌های پیاپی علیه وطنمان تكرار می‌شوند. اما خواست و اراده ما و نیز همبستگی و اراده الهی بر این بوده كه هر بار در مقابله با این توطئه‌ها پیروز شویم و این امر توان و میزان مصونیت ما را افزایش داده است.

 

كسی كه طرف مردم سوریه باشد همواره سرش بالا است

رئیس‌جمهوری سوریه افزود كه هر كسی طرف مردم سوریه باشد، همواره سرش بالا خواهد بود و به این امر مفتخر خواهد ماند.

وی گفت:من با شما با قلبی سرشار از افتخار بدلیل وابستگی‌ام به این ملت سخن می‌گویم..و با احساسی از غم، اندوه و تاسف به دلیل حوادثی كه روی داده و موجب قربانی شدن برادران و فرزندانمان شده در مقابل شما ایستاده‌ام و در حال حاضر من همچنان مسئول تامین امنیت این وطن و تضمین ثبات و امنیت آن هستم.

 

* دشمنان سوریه همواره به فكر ضربه وارد كردن به امنیت سوریه بوده‌اند

اسد تصریح كرد كه آنچه در كشورهای عربی روی داده است، موجب شده تا رویكرد سوریه از یك نظر بسیار تقویت و تحكیم شود و آن اجماع ملی است. زمانی كه اجماع ملی عنوان می‌شود ما باید آن را بپذیریم چه با آن موافق باشیم و چه با برخی از موارد این توافق و اجماع نظر مخالف باشیم.

وی افزود: من به خوبی می‌دانم كه مردم سوریه از هفته پیش منتظر این سخنرانی بودند اما من بطور عمد این سخنرانی را به تاخیر انداختم تا همه چیز در ذهن من تكمیل و تثبیت شود یا دست‌كم بندها و عناوین اساسی این سخنرانی را آماده كنم تا سخنرانی امروز صرفا یك خطاب عاطفی نباشد كه صرفا خیال مردم را آسوده كند و در شرایط كنونی تاثیری بر اقدامات دشمنان ما كه بطور منظم، همیشگی و كاملا علمی برای هدف قرار دادن ثبات و امنیت سوریه برنامه‌ریزی می‌كنند، نداشته باشد.

 

* حماقت دشمنان سوریه در وارد كردن ملت سوریه در توطئه‌های خود

اسد گفت: ما در مقابل شما به زكاوت آنها (دشمنان سوریه) در استفاده از راهكارهای پیشرفته و متعدد اعتراف می‌كنیم اما همچنین به حماقت و نادانی آنها بدلیل انتخاب اشتباه و استفاده نادرست از وطن و ملتمان اقرار می‌كنیم زیرا چنین توطئه‌هایی موفق نخواهند بود.

سیاست خارجی سوریه بر اساس پایبندی به حقوق ملی و توسل به حقوق ملی و استقلال‌ رای و حمایت از مقاومت‌های عربی در برابر اشغالگری بوده است و رابط میان دو سیاست داخلی و خارجی ما همواره شهروندان بوده‌اند

* پیامدهای تحولات منطقه بر سوریه

رئیس‌جمهوری سوریه تاكید كرد: تحولات بزرگی كه در منطقه ما از چند ماه پیش روی داد، تحولات بزرگ و مهمی بودند و پیامدهایی نیز برای تمام منطقه از جمله دولتهای عربی بدون استثناء خواهد داشت و این به آن معناست كه پیامدهای این تحولات بر سوریه نیز كه جزء همین كشورهاست تاثیر خواهد گذاشت...سوریه یك كشور منزوی نیست كه تحت تاثیر تحولات جهان عرب نباشد. ما كشوری هستیم كه بخشی از این منطقه به شمار می‌آییم. ما در منطقه تاثیرگذار و همچنین تاثیرپذیر هستیم. اما در عین حال نمی‌توانیم بگوییم كه ما نسخه دیگری از [فلان] كشور عربی هستیم. ما در سوریه دارای ویژگی‌های خاص خود هستیم و چه بسا كه با سایر كشورهای عربی از نظر امور داخلی و خارجی تفاوت داشته باشیم.

 

* نقطه اشتراك سیاست‌های داخلی و خارجی سوریه رضایت مردم آن است

وی افزود: در سطح داخلی، صرف‌نظر از نقاط مثبت یا منفی ما سیاست خود را بر داشتن یك رویكرد باز سیاسی و ارتباط مستقیم با ملت و شهروندان پایه نهادیم. من از اصول كلی موجود سخن می‌گویم و از دستاوردها و ناكامی‌های این روند سخنی نمی‌گویم. اما بطور كلی اصول اصلی سیاست داخلی ما بر این اساس بوده است.

اما در بخش سیاست خارجی باید بگویم كه سیاست خارجی سوریه بر اساس پایبندی به حقوق ملی و توسل به حقوق ملی و استقلال‌ رای و حمایت از مقاومت‌های عربی در برابر اشغالگری بوده است و رابط میان دو سیاست داخلی و خارجی ما همواره شهروندان بوده‌اند.

 

* وحدت ملی پشتیبان همیشگی سوریه بوده است

بشار اسد در ادامه سخنان خود افزود: سیاست داخلی و خارجی سوریه حالتی از وحدت ملی بی‌سابقه‌ای در سوریه ایجاد كرد و این وحدت ملی كه بوجود آمد دلیل، نیرو یا پشتیبان اساسی برای سوریه در مراحل گذشته بخصوص در سال‌های گذشته بوده است. زمانی فشارها بر سوریه آغاز شد اما از این فشارها توانستیم توطئه‌های بزرگی كه سوریه با آن مواجه بود را خنثی كنیم و از این طریق توانستیم از موقعیت محوری سوریه محافظت كنیم.

رئیس جمهور سوریه در ادامه سخنرانی خود گفت: ایستادگی سوریه بر رویكردهای خود كه مورد قبول دیگران نبود، ‌سبب شد تا دشمنان با شیوه‌های دیگری به تضعیف آن بپردازند.

 

*باید خود را در برابر توطئه‌ها محافظت كنیم

بشار اسد اضافه كرد: بعد از هر موفقیت ضروری است كه با سختكوشی از این موفقیت محافظت كرده و خود را در برابر هر توطئه‌ای كه از خارج كشور می‌آید محافظت كنیم.

 

*توطئه‌ها علیه سوریه از كشورهای دور و نزدیك شكل می‌گیرد

رئیس جمهور سوریه به توطئه‌ای كه علیه سوریه در حال شكل‌گیری است اشاره كرد و گفت: امروز سوریه در معرض توطئه‌ای بزرگ است كه سرنخ‌های این توطئه تا كشورهای دور و نزدیك امتداد دارد و برخی از سرنخ‌های این توطئه در داخل كشور است. زمان‌بندی این توطئه به رویدادهایی كه در كشورهای عربی در حال روی دادن است اتكا دارد.

وی اضافه كرد: امروز درگیری جدیدی وجود دارد كه [از نظر دشمنان] انقلاب است اما ما این نام را برای آن نمی‌گذاریم بلكه این امر رویدادی مردمی است.

 

*ضرورت ایجاد اصلاحات و برآورده كرده نیازهای مردم سوریه

رئیس جمهور سوریه گفت كه توطئه‌گران علیه سوریه كم هستند و این امری بدیهی است و تاكید كرد كه ما با اصلاحات و برآورده كردن نیازهای مردم موافق هستیم و این وظیفه دولت است اما امكان ندارد كه با فتنه باشیم و زمانی كه ملت سوریه با درك مردمی و ملی خود از آن چیزی كه در حال روی دادن است آگاه شد، امور آسانتر شد و بعد از آن نیز واكنش مردم به فتنه از واكنش دولت بیشتر بود.

بشار اسد ادامه داد: دولت پاسخ به فتنه‌گران را به شهروندان سوری واگذار كرد و همین امر موجب ایجاد راهكاری مسالمت‌آمیز، امن و ملی برای حوادت اخیر شد و وحدت ملی را سریع به سوریه بازگرداند.

روابط بین دولت‌ها و ملت‌ها رابطه فشار نیست و بر اساس فشار بنا نهاده نمی‌شود بلكه بر اساس نیازهای گروه‌ها ایجاد می‌شود و ضروری است كه هر دولتی به این نیازها و برآورده كردن آنها گوش دهد

* زمان امتیاز‌دهی به صهیونیست‌ها پایان یافته است

بشار اسد در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: تحولات اخیر منطقه بر روند مسئله فلسطین تاثیر خواهد گذاشت و آن را تغییر خواهد داد و روند پایبندی به حقوق ملت فلسطین، جایگزین روند امتیازدهی خواهد شد.

وی با بیان اینكه توطئه گران همیشه در اقلیت هستند، گفت: ادعای اصلاحات و تخریب اماكن عمومی قابل جمع نیستند، برخی از رسانه‌ها یك ساعت قبل از تخریب برخی از اماكن عمومی ، خبر تخریب آنها را می دادند و این مسئله بیش از یك بار اتفاق افتاد، سئوال این است كه چگونه چنین اتفاقاتی را پیش‌بینی می‌كردند؟

 

*هدف فتنه‌گران، تضعیف سوریه در مقابل اسرائیل است

رئیس جمهور سوریه هدف اصلی و پایانی فتنه گران را تضعیف سوریه و از هم گسستن وحدت آن و برچیده شدن آخرین مانع از مقابل توطئه های اسراییل دانست.

 

*فتنه‌گران با تحریك مردم فعالیت خود را آغاز كردند

رئیس جمهور سوریه به رفتار فتنه‌گران اشاره كرد و گفت گه توطئه‌گران اول با تحریك شروع كردند و این تحریك‌ها چند هفته پیش از آغاز آشوب‌ها در سوریه و از طریق ماهواره‌ها و اینترنت آغاز شد اما این كارها هیچ دستاوری برای آنها به همراه نداشت بعد از این فتنه، به جعل فیلم، صوت و تصویر و هرچیزی پرداختند و شیوه دیگری كه آنها به آن پرداختند تحریك طائفه‌گری است و از طریق ارسال پیام‌های كوتاه به یك طائفه به آنها هشدار می‌دادند كه از فلان طائفه برحذر باشید كه آنها به شما حمله می‌كنند و به آن طائفه هشدار می‌دهد كه طائفه اولی به شما حمله خواهد كرد و برای آنكه گمانه زنی حمله طائفه‌ها به یكدیگر را تقویت كنند، مزدورانی را به خانه‌های مردم فرستادند تا آنها را تحریك كنند كه فلان طائفه حمله كرده و در خیابان‌ها هستند تا با این حربه بتوانند مردم را به خیابان‌ها بكشند اما ما از طریق فعالیت‌های خود توانستیم فتنه را دفع كنیم اما توطئه‌گران به سلاح روی آوردند و كشتارهای بی‌هدفی را آغاز كردند كه از این طریق و به كمك خونریزی مردم را تحریك كنند.

 

*بیداری ملت سوریه ضامن حفظ امنیت سوریه است

رئیس جمهور سوریه تاكید كرد كه هنوز تمام بنیان توطئه را كشف نكرده‌ایم، قسمتی از این توطئه كشف شد. در چندین استان و در خارج از سوریه گروه‌هایی برای حمایت از این توطئه وجود دارند، همچنین گروهی از رسانه‌ها و گروه‌هایی برای جعل وجود دارد كه از پیش سازماندهی شده بودند.

بشار اسد افزود كه ما توطئه این گروه‌ها را كه از سال ???? برنامه‌ریزی شده بود با آگاهی مردم شكست دادیم اما امروز وضعیت مشكل‌تر است چون گستردگی اینترنت بیشتر شده و ابرازهای آنها پیشرفته‌تر شده است اما در همین زمان نیز هوشیاری مردم كه ما در این مرحله دیدیم برای دفع سریع این توطئه‌ها كافی بود و ضروری است كه هوشیاری ملی و مردمی را تقویت كنیم چون این امر همواره ضامن حمایت از ثبات و امنیت سوریه بوده است.

بشار اسد ادامه داد: روابط بین دولت‌ها و ملت‌ها رابطه فشار نیست و بر اساس فشار بنا نهاده نمی‌شود بلكه بر اساس نیازهای گروه‌ها ایجاد می‌شود و ضروری است كه هر دولتی به این نیازها و برآورده كردن آنها گوش دهد.

رئیس جمهور سوریه ادامه داد: اهالی شهر درعا مسئول آن چیزی كه در آن شهر روی داد، نیستند اما آنها به همراه ما مسئول دفع فتنه بوده و تمامی شهروندان سوریه با آنها هستند.

بشار اسد تاكید كرد: مردم شهر درعا مردمی وطن‌دوست و صادق هستند. آنها مردمی سربلند و با شهامت و كرامت هستند و آنها كسانی خواهند بود كه گروه كمی كه درصدد ایجاد تخریب و ناآرامی‌بودند بیرون می‌كنند.

 

* ضرورت محاكمه عاملان خونریزی در درعا

بشار اسد در پایان سخنان خود در پارلمان سوریه گفت: خون‌هایی كه در رویدادهای اخیر ریخته شد، خون‌های مردم سوریه بود و همه در قبال این خون‌های ریخته شده مسئول هستیم چون این خون‌ها متعلق به ماست چون قربانیان حوادث اخیر برادران و خانواده‌های ما هستند و ضروری است كه مسببان این رویدادها را محاكمه كنیم.

نوع مطلب : سیاسی، مذهبی، اجتماعی، 
برچسب ها : بشار اسد، سوریه +عكس جدید، دانلود عكس جدید، فتنه در سوریه، سوریه،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 23 فروردین 1396 03:44 ق.ظ
I’m not that much of a online reader to be honest but your blogs really nice, keep it up!

I'll go ahead and bookmark your website to come back down the road.
Cheers
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ :
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :